Dargomyśl na podium w konkursie najpiękniejszych wsi


Dargomyśl zdobył trzecie miejsce w konkursie marszałka województwa „Piękna Zachodniopomorska Wieś 2021”. W nagrodę otrzymał 20 tys. zł, które będą mogli przeznaczyć na potrzeby sołectwa.

Wyróżnienie z rąk wicemarszałka Olgierda Kustosza odebrali: Sławomir Lenartowicz sołtys wsi, Mieczysław Lenartowicz z klubu sportowego i Albert Tołoczko z OSP.

Dargomyśl to jedna z najbardziej zadbanych i z dużym potencjałem turystycznym wieś w gminie Dębno. Mieszkańcy są zintegrowani i podejmują wiele inicjatyw społecznych.  Działa tu: szkoła, biblioteka, OSP, Klub Sportowy „Myśla”, elektrownia wodna, przystań Max Kajak, pasieki, laboratorium firmy Ekodarpol, wiele innych przedsiębiorstw, a wioską „rządzi” nieprzerwanie od 37 lat Sławomir Lenartowicz, który został uhonorowany Srebrną Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego. Po weryfikacji merytorycznej Dargomyśl zakwalifikował się do ścisłej dziesiątki najpiękniejszych/najaktywniejszych sołectw w ramach plebiscytu „Piękna Zachodniopomorska Wieś 2021”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie.

Konkurs rozstrzygnięto 4 września  podczas dożynek wojewódzkich w Przelewicach. Po odbiór nagrody wybrała się delegacja z Dargomyśla, z sołtysem na czele. Dargomyśl zajął trzecie miejsce i otrzymał 20 tys. zł. – Nie spodziewaliśmy się tak wysokiego miejsca, teraz musimy ustalić podział środków na najbardziej potrzebne zadania. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza