Kontrowersyjne sędziowanie i wysokie kary dla zawodników po piłkarskim weekendzie


Surowe kary posypały się dla niektórych zawodników po ostatnim piłkarskim weekendzie. Wydział Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej wydał orzeczenie w którym ukarał zawodników zgłoszonych przez sędziów.

Oprócz kar o których dokładniej piszemy poniżej, kibice i piłkarze zwracają uwagę na kontrowersyjne sędziowanie. Poszkodowani przez sędziego czuli się piłkarze Odrzanki Radziszewo, który w sobotę ulegli w Kołbaczu GKS-owi 3-2. Goście mecz kończyli w "ósemkę". W obszernym wpisie na klubowym fanpage`u można przeczytać, że zawodnicy i działacze nie zgadzali się nie tylko z decyzjami dotyczącymi czerwonych kartek ale również tych, dotyczących sytuacji po których padły gole. 

Bardzo emocjonujące było również inne spotkanie na szczeblu A-klasy. Sekwoja Brwice przez cały mecz prowadziła u siebie z Zielonymi Zielin 1-0. Sędzia w przeciągu 20 minut wyrzucił trzech zawodników Sekwoi z boiska, a goście zdobyli gole w 86 minucie i doliczonym czasie gry (93 minuta). Po bramce na 1-2 mecz został zakończony. Kontrowersję nie tylko wzbudziło samo sędziowanie ale fakt zmiany obsady sędziowskiej przed meczem i to, że główny arbiter w drużynie gości miał bliskich członków rodziny. Zapytania w tej sprawie przesłaliśmy do ZZPNu i Kolegium Sędziów. 

Poniżej przedstawiamy listę ukaranych zawodników z naszego regionu: 
Michał M. (Odrzanka Radziszewo) -  kara 1 mecz dyskwalifikacji
Adam T. (Odrzanka Radziszewo) - kara 2 mecze dyskwalifikacji
Arons S. (Odrzanka Radziszewo) - kara 5 meczów dyskwalifikacji
Anna G. (kierownik Odrzanka Radziszewo) - kara pieniężna w wysokości 100 złotych
Wojciech S. (Wicher Steklno) - kara 7 meczów dyskwalifikacji
klub Iskra Banie - kara pieniężna w wysokości 100 złotych
Marcin G. (Sekwoja Brwice) - kara 7 meczów dyskwalifikacji
Mateusz P. (Polonia Gryfino) - kara 1 meczu dyskwalifikacji
Piotr K. (Rurzyca Nawodna) - kara 5 meczów dyskwalifikacji  
  
 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza