Nowe ambulanse dla WSPR


Nowe ambulanse typu C, czyli ruchome jednostki intensywnej opieki trafiły dziś do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda Zbigniew Bogucki wraz z posłami Czesławem Hocem, Leszkiem Dobrzyńskim i Arturem Szałabawką oraz dyrektorem WSPR Romanem Pałką przekazał kluczyki do 10 ambulansów dla zespołów ratownictwa medycznego z filii WSPR w Szczecinie, Nowogardzie, Dębnie, Resku, Sławnie, Koszalinie, Kołobrzegu, Międzyzdrojach i Drawsku Pomorskim.

- Ambulanse ratunkowe to narzędzie Państwa pracy, dlatego tak ważne jest, żeby był to sprzęt najwyższej jakości – taki jak ten, by choć w części ułatwić Wam niezwykle odpowiedzialne i trudne zadanie, jakim jest ratowanie życia i zdrowia – powiedział wojewoda Zbigniew Bogucki zwracając się do ratowników medycznych.

Ambulanse ratunkowe wraz z wyposażeniem medycznym zostały kupione dzięki dofinansowaniu w wysokości 5 200 000 zł z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko ze środków pozostających w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.

Każdy z pojazdów został wyposażony w respirator, defibrylator, krzesełko kardiologiczne, pompę infuzyjną i ssak. Dodatkowo na potrzeby pracy zespołów ratownictwa medycznego kupiono 16 tys. maseczek FFP2 oraz 3847 kompletnych kombinezonów ochronnych.

Wojewoda Zbigniew Bogucki podziękował ratownikom medycznym za dotychczasowe zaangażowanie i ofiarność w czasie pandemii: - Kłaniam się Państwu w pas i dziękuję w imieniu rządu i mieszkańców za pracę, jaką wykonujecie – dodał wojewoda.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza