Mirowo nie zwalnia. Dotacja na warsztaty


Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo uzyskało w tym roku dofinansowanie w ramach programu "Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023".

Program jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2023. Realizowany jest przy współpracy z organizacjami: Fundacja Pod Aniołem, Komes Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., NDS FUND.

Celem projektu jest wzmocnienie młodego stowarzyszenia w ramach działalności statutowej i rozwój społeczności lokalnej jaką są mieszkańcy Mirowa zaangażowani w prowadzone od wielu lat działania na rzecz integracji społecznej, zwiększenia komfortu swojego życia.

W ramach projektu odbędą się warsztaty renowacji starego sprzętu gospodarstwa domowego i gospodarczego. Na potrzeby tego wydarzenia zakupione zostały: pistolet do piaskowania, kompresor, opalarka, środek do piaskowania.

Warsztaty te pod nazwą „Powrót do przeszłości” są uzupełnieniem do trwającego od kilku lat Lokalnego Programu Rewitalizacji Społecznej realizowanego przez gminę Moryń pod nazwą Kuźnia Talentów, mającego na celu renowację i wyposażenie zabytkowych budynków kuźni (warsztatu) i tzw remizy (galeria , magazyn)znajdujących się na terenie wsi Mirowo.

Warsztaty odbędą się 16 października 2021 tego roku. Część odnowionych sprzętów będzie stanowiło w przyszłości stałą ekspozycję w jednej z 2 części wyremontowanej w przyszłym roku tzw. Remizy.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza