Odnowili stare sprzęty, które będą w przyszłości stałą ekspozycją [foto]


Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo uzyskało w tym roku dofinansowanie w ramach programu "Mikrodotacje, Lokalne Przedsięwzięcia FIO w województwie zachodniopomorskim 2021-2023"

Program jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności-Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO na lata 2021-2023. Realizowany jest przy współpracy z organizacjami: Fundacja Pod Aniołem, Komes Fundacja Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych, Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., NDS FUND.

Celem projektu jest wzmocnienie młodego stowarzyszenia w ramach działalności statutowej i rozwój społeczności lokalnej jaką są mieszkańcy Mirowa zaangażowani w prowadzone od wielu lat działania na rzecz integracji społecznej, zwiększenia komfortu swojego życia.

W ramach projektu 16 października odbyły się warsztaty renowacji starego sprzętu gospodarstwa domowego i gospodarczego. Na potrzeby tego wydarzenia zakupione zostały: pistolet do piaskowania, kompresor, opalarka, środek do piaskowania.

Warsztaty te pod nazwą „Powrót do przeszłości” były uzupełnieniem do trwającego od kilku lat Lokalnego Programu Rewitalizacji Społecznej realizowanego przez gminę Moryń pod nazwą Kuźnia Talentów, mającego na celu renowację i wyposażenie zabytkowych budynków kuźni (warsztatu) i tzw. remizy (galeria , magazyn) znajdujących się na terenie wsi Mirowo.

Część odnowionych sprzętów będzie stanowiło w przyszłości stałą ekspozycję w jednej z 2 części wyremontowanej w przyszłym roku tzw. remizy.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza