Rozpoczęło się przełączanie numeru 998 do centrów powiadamiania ratunkowego


Zgłoszenia kierowane na numer 998 będą odbierane przez operatorów numeru alarmowego 112 w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Szczecinie. Zmiana pozwoli odciążyć dyspozytorów i dyżurnych PSP i umożliwi im pełne zaangażowanie się w zarządzanie siłami, którymi dysponują. To kolejny etap ujednolicenia w Polsce sposobu zgłaszania zdarzeń wymagających interwencji służb na numery alarmowe: 997, 998 i 999.

- Numer alarmowy 998 w dalszym ciągu będzie aktywny. Jednak dzięki zmianie do Państwowej Straży Pożarnej będą kierowane tylko zgłoszenia wymagające interwencji strażaków mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. - Zintegrowany system teleinformatyczny pozwala na poinformowanie o zdarzeniu przez operatora numerów alarmowych 112 wszystkich niezbędnych przy zdarzeniu służb jednocześnie, co skraca czas ich reakcji – dodaje wojewoda.

Przełączanie numeru 998 trwa od 26 października – w pierwszej kolejności na nr 112 przekierowano połączenia wpływające dotychczas do Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. W kolejnych dniach przełączane będą wszystkie komendy powiatowe PSP. W czwartek 28 października będzie miało miejsce przełączanie numeru z KP PSP Gryfino. We wtorek 4 listopada o godz. 13.00 planowane jest ostatnie przełączenie – Komendy Powiatowej PSP w Myśliborzu.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza