Pucharowe święto. Świt uległ Mistrzowi Polski [foto] [video]

To było wielkie piłkarskie święto dla całego województwa. III ligowy Świt Skolwin w ramach rozgrywek Pucharu Polski podejmował u siebie zespół Legii - uczestnik Ligi Europy i mistrza kraju. 

Na trybunach pojawiły się tłumy, a telewizja Polsat transmitowała mecz w telewizji i w internecie. Kibice liczyli na sprawienie sensacji. Na boisku zobaczyliśmy między innymi pochodzącego z naszego regionu Pawła Krawca.

Świt przegrał jednak z Legią 0-1 po bramce Lindsay Rosy. Świtowcy oddali pięć strzałów na bramkę rywala, a klub z Warszawy tylko dwa. Te statystki pokazują że różnica  między trzecią ligą a Ekstraklasa była niewielka. Jedną z dogodnych sytuacji miał właśnie Krawiec, który silnym strzałem w polu karnym chciał zakończył bramkarza gości jednak ten popisał się świetną interwencją. 

Po porażce Świtu województwo zachodniopomorskie nie ma już żadnego przedstawiciela w centralnym Pucharze Polski. Kibicom pozostaje śledzenie ligowych zmagań Dumy Pomorza, która w niedziele przed własną publicznością zmierzy się z Legią. 
fot. Klub Sportowy Świt Skolwin - Szczecin/ video/youtube.com
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza