Znowu ktoś niszczy strażacki poligon [foto]


Po raz kolejny dochodzi do aktów wandalizmu na poligonie strażackim na chojeńskim lotnisku. Nieznani sprawcy niszczą autobus, który strażakom służy do ćwiczeń ratowniczych. 

Niedawno w Chojnie odbyły się największe w województwie międzynarodowe manewry strażackie. Organizatorem wydarzenia była jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie, która od kilku lat fragment dawnej infrastruktury lotniska. Pomimo, że teren jest zabezpieczony blokadami i znajduje się tam tablica zabraniająca wjazdu postronnym osobą, co jakiś czas dochodzi tam do aktów wandalizmu. 

Kilka miesięcy temu ktoś podpalił magazyn pełen drewnianych materiałów, które strażakom również służyły do ćwiczeń. W ostatnim czasie udało się pozyskać autobus, dzięki któremu strażacy ćwiczą między innymi techniki ratownictwa w zdarzeniu masowym. 

Niestety zaledwie po kilku dniach pojawili się amatorzy "złomu", którzy zaczęli dewastować pojazd. Jednostka OSP przypomina, że jest to ich własność, każde wejście na teren poligonu, który jest terenem zamkniętym będzie zgłaszane na policję, podobnie jak kradzież. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza