Dwa nowe nieoznakowane radiowozy będą pełnić służbę w regionie


Dwa nowe radiowozy pojawią się na drogach powiatu myśliborskiego. Oba auta, marki Kia, są nieoznakowane. Trafią do posterunków w Dębnie i Barlinku. 
W uroczystym przekazaniu pojazdów uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu młodszy inspektor Rafał Janzen wraz z Burmistrzem Barlinka Dariuszem Zielińskim, Burmistrzem Dębna Grzegorzem Kulbickim oraz Wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Barlinku Rafałem Szczepaniakiem.

Policjanci z Barlinka oraz z Dębna odebrali klucze do dwóch nowych nieoznakowanych radiowozów. Pojazdy odebrali: Komendant Komisariatu Policji w Barlinku komisarz Krzysztof Maciaszek oraz Komendant Komisariatu Policji w Dębnie aspirant sztabowy Mariusz Młynarczak. Są to pojazdy marki KIA w wersji sedan i na codzień będą wykorzystywane przez służby kryminalne.

To kolejne radiowozy, które będą wykorzystywane przez barlineckich i dębnowskich mundurowych. Pojazdy zakupiono w ramach dostaw centralnych realizowanych przez Komendę Główną Policji, a częściowo ze środków samorządów lokalnych w tym przypadku środków przekazanych przez Gminę Barlinek i Gminę Dębno w układzie 50% na 50%. Z racji charakterystyki służby, do której nowe auta zostały przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień i wiele elementów dodatkowego wyposażenia, co powoli ich użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania.

Flota barlineckiej i debnowskiej Policji jest sukcesywnie uzupełniana o kolejne nowe pojazdy. Zakupione samochody to niewątpliwie duże wsparcie techniczne w służbie funkcjonariuszy, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Barlinek a także gminy Dębno. Zwiększają one jednocześnie bezpieczeństwo mundurowych podczas podejmowania różnego rodzaju interwencji, a także poprawią komfort ich pracy.

Na zakończenie, Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu młodszy inspektor Rafał Janzen podzękował Burmistrzowi Barlinka Dariuszowi Zielińskiemu, Burmistrzowi Dębna Grzegorzowi Kulbickiemu oraz Wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej w Barlinku Rafałowi Szczepaniakowi za przekazanie przez samorządy lokalne środków finansowych potrzebnych na zakup nowych radiowozów oraz za ciągłe wspieranie myśliborskiej jednostki co przekłada się na wymierne korzyści jakim jest zwiększanie bezpieczeństwa mieszkańców obu gmin oraz poprawa komfortu pracy policjantów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza