Gmina z naszego regionu wygrała milion złotych w konkursie "szczepionkowym"


Gmina Widuchowa zajęła I miejsce w konkursie "Rosnąca Odporność" i osiągnęła najwyższy wzrost poziomu zaszczepienia mieszkańców w powiecie gryfińskim w okresie od 1 sierpnia do 31 października 2021 r.

Do budżetu Gminy Widuchowa trafi nagroda w wysokości - uwaga 1 000 000,00 zł, który należy przeznaczyć na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem covid-19. W ciągu trzech miesięcy stopień wyszczepienia w gminie  wzrósł o 9,794%.

- Ta nagroda to sukces Was - mieszkańców. Dbając o zdrowie własne i swoich bliskich szczepiliście się, często korzystając z akcji organizowanych w naszej gminie - cieszą się władze samorządowe. 

Urząd Gminy Widuchowa akcje szczepienie przeprowadził kilkukrotnie w formie objazdowej. W każdej wsi była możliwość zaszczepienia się. Organizowaliśmy loterie, które zachęcały do przyjęcia szczepionki jednorazowej. Strażacy i koła gospodyń organizowali wydarzenia w trakcie których chętni mogli się zaszczepić.

Na zdj. Akcja promująca szczepienia przeciwko covid-19 miała miejsce między innymi podczas festynu w Krzywinie (fot. UG Widuchowa). 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza