Jak wybrać najtańszy kredyt gotówkowy?


Najlepszy kredyt gotówkowy może oznaczać dla każdego coś innego, w zależności od potrzeb. Dla jednych liczy się najniższa rata, dla innych kluczowe będzie szybkie udzielenie kredytu czy możliwość złożenia wniosku o kredyt gotówkowy online. Istnieje jednak kilka aspektów na które warto zwrócić uwagę podczas podejmowania decyzji.
 
Jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy?

Wiele osób podczas poszukiwania kredytu gotówkowego ogranicza się jedynie do swojego banku, w którym od lat posiada konto. Wydaje im się to najszybszym i najbezpieczniejszym sposobem. Długoletnia relacja z bankiem wydaje się gwarantem otrzymania najkorzystniejszej oferty, a składnie w obcym banku wymaga wielu formalności. To tylko pozory. Dlatego nie warto kierować się ofertą przedstawianą jedynie przez bank z którym jesteśmy od lat związani. Być może posiada on najlepszą ofertę jeżeli chodzi o konta osobiste, ale niekoniecznie tak samo jest w przypadku pożyczek. Prostym narzędziem aby znaleźć najtańsze kredyty gotówkowe jest skorzystanie z gotowych rankingów.
 
Rzeczywista roczna stopa oprocentowania - tym się kierować podczas wyboru kredytu gotówkowego?

Aby porównać oferty kredytów gotówkowych dostępne na rynku należy zbadać to co ma wpływ na całkowity koszt kredytu. Całkowita kwota kredytu składa się z kilku czynników, które należy wziąć pod uwagę przy analizie. Podstawową wytyczną jest oczywiście roczna stopa oprocentowania, która powinna być jasno podana przy każdym produkcie kredytowym. Istnieją jednak dodatkowe czynniki, które mogą znacznie podnieść całkowitą kwotę do spłaty. Są to: prowizja za udzielenie kredytu czy obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. Dlatego warto zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami udzielanego kredytu i skorzystać z porównywarki kredytów gotówkowych aby wybrać najbardziej korzystną ofertę. W takim narzędziu uwzględnione są wszystkie parametry łącznie z dodatkowymi kosztami kredytu gotówkowego. Warto na to zwrócić uwagę gdyż często banki podają kwotę bez kredytowanych kosztów.
 
Kredyty gotówkowe - jak wybrać najlepszy?

Obecnie nie ma potrzeby odwiedzania każdej placówki bankowej aby otrzymać ofertę kredytu. Nie musimy także spędzać wielu godzin na wyszukiwaniu ofert na poszczególnych stronach banków. Istnieją gotowe rankingi kredytów gotówkowych, które skutecznie pomogą nam wybrać tani kredyt gotówkowy. Po wybraniu odpowiedniej oferty warto zbadać jej parametry, gdyż często samodzielnie możemy decydować o ilości rat, które mają wpływ na wysokość comiesięcznej raty. Na tym etapie oblicz ratę kredytu i dostosuj ją tak aby nie zachwiała budżetu domowego.
 
Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy?

Po wybraniu oferty należy zadbać o zdolność kredytową. Aby dostać kredyt gotówkowy musimy pozytywnie przejść analizę przez bank. Wpływ ma na to: posiadanie aktywnych kredytów gotówkowych i innych zobowiązań comiesięcznych, posiadanie aktywnej karty kredytowej oraz nasza przeszłość kredytowa. O ile na przeszłość i to czy poprzednie raty spłacaliśmy w terminie nie mamy już wpływu, warto zająć się bieżącymi zobowiązaniami. Jeżeli posiadamy nieużywaną kartę kredytową warto zamknąć ją. Podobnie w przypadku kredytu gotówkowego. Jeżeli zostało nam niewiele rat do spłaty i mamy możliwość ich uregulowania, warto to zrobić w przypadku starania się o większą kwotę pożyczki gotówkowej.

Następnym krokiem jest złożenie wniosku kredytowego w wybranym banku. W dzisiejszych czasach często zarówno złożenie wniosku jak i udzielenie kredytu gotówkowego odbywa się online i nie ma potrzeby odwiedzania placówki bankowej. Po złożeniu wniosku następuje analiza naszej zdolności kredytowej. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku możemy podpisać umowę kredytową, a środki dostępne są przeważnie w ciągu kilkunastu minut od decyzji kredytowej.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza