Kierowcy ciężarówek łamią zakaz ruchu [foto]


Kierowcy tirów notorycznie łamią zakaz ruchu na drodze powiatowej w kierunku Morynia - żalą się tamtejsi mieszkańcy. 

- Chcę za Waszym pośrednictwem poruszyć temat lekceważenia przez kierowców samochodów ciężarowych zakazu wjazdu i ruchu. (...) Niestety zakaz wjazdu samochodów ciężarowych jest nagminnie łamany, zwłaszcza przez kierowców samochodów ciężarowych tzw. "łódek ", którzy udają się do kopalni kruszywa obok Morynia po materiał. Aktualnie przejazd drogą z Morynia do Mętna Małego to duże zagrożenie dla samochodów osobowych i małych auto dostawczych, które aby uniknąć zderzenia z tirem muszą uciekać na pobocze porośnięte dużymi drzewami - pisze do nas jeden z mieszkańców.

Zamknięcie odcinka drogi krajowej nr 31 w miejscowości Witniczka z powodu remontu przepustu spowodowało, że kierowcy pojazdów ciężarowych chcący dojechać do Mieszkowic muszą nadłożyć sporo drogi jadąc przez Myślibórz. Nie wszyscy jednak korzystają z wyznaczonego objazdu i próbują skrócić trasę jadąc drogami powiatowymi na których pojawiły się znaki B-5 - zakaz ruchu pojazdów ciężarowych. 

Pojazdy ciężarowe jadące do kopalni w Moryniu mogą również skorzystać z trasy przez Orzechów i Klępicz i dalej drogą wojewódzką nr 125. 

Policjanci co jakiś czas patrolują okolice zjazdu na drogę powiatową w miejscowości Mętno. Za złamanie zakazu grozi mandat i punkty karne. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza