Sukces uczennicy Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie


W Bochni już po raz czternasty odbył się Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” nad którym patronat honorowy objęła pani Agata Kornhauser –Duda. To artystyczne wydarzenie skierowane było do osób z niepełnosprawnościami oraz ich zdrowych rówieśników. Motywem przewodnim festiwalu jest oczywiście muzyka. Podczas warsztatów, uczestnicy dobrani w integracyjne duety przygotowali wspólnie piosenkę, która trzeciego dnia festiwalu była prezentowana na przesłuchaniach konkursowych i Gali Laureatów. Nasz region reprezentowała uczennica klasy VI Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chojnie – Karina Sobczyńska. 

Pośród wielu nadesłanych nagrań Karina zakwalifikowała się do samego festiwalu. Karinka wraz z koleżanką Hanią zaprezentowała się w utworze pt. „Kiedy jesteś tu”. Uczestników oceniało Szanowne Jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Majka Jeżowska, Ania Rusowicz, Janusz Radek, Marek Piekarczyk, Maurycy Polaski i Daryl Strodes. 

Dla festiwalowej publiczności zaśpiewały uczestniczki drużyny The Voice Marka Piekarczyka: Dori Kaczmarkova, Karolina Szczurowska i Wiktoria Bińczyk. W repertuarze wyśpiewanym przez uczestników każdy mógł znaleźć cząstkę dla siebie… od operetki do rapu, poprzez największe polskie przeboje. Występy poprzedziły dwudniowe warsztaty i próby z festiwalową orkiestrą pod kierownictwem Adama Jarzmika. Emocje, wzruszenia, niejednokrotnie łzy w oczach publiczności i jurorów – tak w skrócie można opisać 14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, którego poziom zdaniem jurorów w tym roku był najwyższy z dotychczasowych edycji. Główna nagroda minionej edycji w kategorii duet muzyczny powędrowała do Dominiki Strzelec i Agaty Frąckowiak dla Karinki zaś uczestnictwo w festiwalu było spełnieniem jednego z marzeń, gdzie po raz pierwszy mogła wystąpić przed tak liczną publicznością z muzyką graną przez orkiestrę „na żywo”. Najważniejszą jednak nagrodą był dla niej czas spędzony z duetową koleżanką Hanią co nie tylko wpłynęło na jej rozwój muzyczny ale umożliwiło przełamywanie barier w komunikowaniu się wypełniając ideę festiwalu.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza