Zimowy Turniej ZZPN. Lokalny hit w fazie grupowej rozgrywek [video]

Za nami losowanie grup pierwszej edycji nowego turnieju piłkarskiego w naszym regionie. W przerwie sezonowej rozegrany zostanie "Zimowy Turniej o Puchar Prezesa ZZPN".

Już w pierwszej fazie rozgrywek dojedzie do lokalnego hitu. Odra Chojna zmierzy się z Czciborem Cedynia. Drużyny trafiły do grupy G gdzie zmierzą się jeszcze z Czarnymi Szczecin i Okrętem Szczecin. Po za tym do turnieju zgłosiło się tylko kilka drużyn z regionu.  Przedstawiamy podział grup i zasady 


Spotkania mogą być rozgrywane na boiskach ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach minimum 90m x 50m. 

Etapy turnieju i terminy:
  • I etap (max 64 drużyny) - rozgrywki prowadzone są w grupach po 4 zespoły wyznaczonych/wylosowanych przez Wydział Rozgrywek, w systemie każdy z każdym jeden mecz. Przed przydziałem do grup, wszystkie chętne zespoły zostaną podzielone na 4 koszyki według klasy rozgrywkowej, aby do każdej z grup trafiły np. 1 zespół z Klasy Okręgowej, dwa z A-klasy i jeden z B-klasy. Uwzględniony będzie także klucz geograficzny. Spotkania w grupach rozgrywane będą w terminach (22/23.01, 29/30.01, 05/06.02) w miejscach wyznaczonych przez ich gospodarzy. Zwycięzcy grup awansują do II etapu rozgrywek.

  • II etap – 1/8, 1/4 finału (przegrany odpada). Zwycięzcy grup z I etapu w wyniku losowania utworzą pary 1/8, a następnie pary 1/4 finału. Terminy rozegrania spotkań 1/8 finału – 12/13.02, 1/4 finału - 19/20.02 w miejscach wyznaczonych przez gospodarzy spotkań.

  • III etap – turniej finałowy z udziałem 4 drużyn organizuje ZZPN. Zwycięzcy rozgrywek 1/4 finału w wyniku losowania utworzą pary 1/2 finału a ich zwycięzcy awansują do finału turnieju. Termin rozegrania 1/2 i finału turnieju - 26/27.02, miejsce zostanie ustalone przez ZZPN

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza