Dwa medale moryńskich karateków w Pucharze Polski


W sobotę 18 grudnia w Bydgoszczy odbył się Puchar Polski Karate Kyokushin. To drugie pod względem ważności zawody PZK, w których udział biorą najlepsi w kraju młodzicy, juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. W zawodach wzięło udział 405 zawodników z 88 klubów z większości organizacji kyokushin działających w Polsce, a wśród nich 3 osobowa drużyna z UKS Karate Kyokushin Moryń.

Klub z Morynia reprezentowali: Wiktoria Wiergowska (seniorka), Marcin Florczak (senior), Vanessa Florczak (juniorka). Kierownikiem drużyny był sensei Piotr Kos. Nasza drużyna dzielnie walczyła i uzyskała bardzo dobre wyniki.

Marcin Florczak zdobył złoty medal w swojej kategorii pokonując w drodze do finału trzech przeciwników. Wiktoria Wiergowska, pierwszy raz walcząc w kategorii seniorek zajęła w swojej kategorii dobre 5 miejsce. Vanessa Florczak w mocno obsadzonej konkurencji kata juniorek zdobyła brązowy medal.

Gratulujemy naszej drużynie udanego występu w tych ostatnich zawodach w tym roku. Wyjazd na zawody współfinansowany został z dotacji z Gminy Moryń.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza