Złodziej katalizatorów zatrzymany przez policjęIntensywne działania policjantów z Dębna doprowadziły do zatrzymania sprawcy kradzieży katalizatora samochodowego. 

Zatrzymany 21- latek usłyszał w sumie trzy zarzuty dotyczące kradzieży katalizatorów. Zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione czyny, gdzie grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą sobotę kryminalni z Komisariatu Policji w Dębnie zatrzymali 21- letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież katalizatora samochodowego. Do zdarzenia doszło w nocy 11 grudnia 2021 roku na ulicy Waryńskiego w Dębnie. Z zaparkowanego tam pojazdu marki Renault Scenic nieustalony sprawca dokonał kradzieży katalizatora samochodowego. Zgłaszający wycenił straty na kwotę 700 złotych.

Policjanci niezwłocznie podjęli działania w celu ustalenia danych osobowych amatora katalizatora samochodowego. Szybkie działania doprowadziły do ustalenia sprawcy. Okazał się nim 21 letni mieszkaniec Gminy Dębno. Mężczyzna ten został zatrzymany i przewieziony do dębnowskiej jednostki. W toku wykonanych czynności mundurowi ustalili, że sprawca dokonał w ostatnim czasie jeszcze dwóch innych kradzieży katalizatorów.

Mężczyźnie przedstawiono zarzut kradzieży, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze. Za czyn przewidziany w art. 278&1 kodeksu karnego, mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jak się okazuje, układy wydechowe nadal znajdują się w sferze zainteresowań przestępców. Złodzieje kradną katalizatory z pojazdów stojących na parkingach jak i również pojazdów pozostawionych przy drodze. Policjanci apelują do osób, które nocą słyszą podejrzany metaliczny hałas, charakterystyczny dla cięcia metalu aby niezwłocznie w takich przypadkach wzywać Policję pod numerem alarmowym 112.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza