Policjanci uratowali kobietę chcącą popełnić samobójstwo


O krok od tragedii, szybka reakcja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Chojnie pomogła zapobiec tragicznemu zdarzeniu.

W poniedziałek 22 listopada  Dzielnicowi Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Chojnie otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kobieta w wieku ok. 40-lat porusza się samochodem na terenie byłego lotniska w Chojnie, gdzie szuka miejsca, aby popełnić samobójstwo.
Z uzyskanych informacji wynikało, iż szuka drzewa, na którym chce się powiesić. Dzielnicowi natychmiast udali się na teren byłego lotniska, gdzie podczas penetracji ujawnili pojazd poszukiwanej kobiety.

W samochodzie nie było nikogo, dlatego dzielnicowi ruszyli pieszo w pobliskie zarośla, gdzie w odległości ok. 300 metrów zauważyli kobietę, która weszła na drzewo, miała założony na szyje pasek przywiązany do gałęzi. W momencie jak zaczęli biec kobieta skoczyła i zawisła na pasku. W ciągu kilkunastu sekund dzielnicowym udało się dotrzeć do niej, odcięli pasek w wyniku czego przywrócony został oddech, życie kobiety zostało uratowane.

Niedoszła samobójczyni miała przy sobie jeszcze tabletki, które zamierzała połknąć, gdyby nie znalazła odpowiedniego miejsca do powieszenia. Kobieta została zabrana przez karetkę Pogotowia Ratunkowego.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza