Uwaga na fałszywe SMS-y od firm kurierskich!Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, to doskonała okazja dla oszustów. Wiele osób otrzymuje SMS-y z informacją o przesyłce. Kliknięcie w link może spowodować utratę pieniędzy.

Wiadomości tekstowe zawierają rzekome informację między innymi o miejscu odbioru paczki, statusu zamówienia czy preferencji dostawy.  Gdy w oczekiwaniu na ważną przesyłkę otrzymujemy SMS-a z informacją, że ta jest gotowa do odbioru, a w treści jest dziwnie wyglądający link – w naszych głowach powinna się zapalić czerwona lampka. To może być próba oszustwa. 

Podobnie w przypadku, gdy niczego nie zamawialiśmy, a taka wiadomość pojawiła się na naszym telefonie. Cyberprzestępcy w swoim procederze używają różnych numerów telefonów, nieco inaczej może też wyglądać sama wiadomość. Cel jest jednak jeden – zachęcenie odbiorcy do kliknięcia w podejrzany link.

Przestępcy  nasilają swoje ataki na portfele internautów. Oszuści wysyłają fałszywe SMS z prośbą o dopłacenie do paczki, podszywając się również pod Paczkomaty. Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza