Bez wody w Sylwestra i Nowy Rok

Mieszkańcy miejscowości Grzybno w gminie Chojna w Sylwestra i Nowy Rok nie mieli wody. Doszło do awarii pompy.

- Od sylwestra nie mamy wody. Z tego co wiem to planowane rozpoczęciem naprawy to dopiero poniedziałek. Proszę o jakąś interwencję w tej sprawie. Ta perspektywa jest straszna... nie oczekuję od państwa cudów, wiem że nie będę u nas nic regularnie naprawiać.. woda nadal będzie zła jakościowo itd. jednak mam nadzieję że za państwa pośrednictwem, być może jakiś artykuł PUK chociażby zainteresuje się nami. Dla kilkuset osób brak wody kilka dni i to w okresie noworocznym to wielki problem (...) - napisał do nas czytelnik Jan. 

Z kolei z rozmowy z inną mieszkanką, Panią Eweliną, dowiadujemy się, że w Nowy Rok, sobotę rano podstawiony został beczkowóz z wodą, który po jakimś czasie został zabrany. Wtedy nie było jeszcze wody w kranach.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że awaria została usunięta w sobotę 1 stycznia około godziny 18:00 i wynikała z uszkodzenia pompy głębinowej. 

Za dostawę i jakość wody w miejscowości odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Chojnie. 

Aktualizacja, 3/01/2022 13:30

W poniedziałek rano otrzymaliśmy odpowiedź na nasze zapytanie od Janusza Góry, koordynatora sieci wodno - kanalizacyjnej w PUK Chojna. 

W odpowiedzi na Pana zapytanie informuję, że 31.12.2021 r. o godzinie 20.00 dostałem informację, że w miejscowości Grzybno nastąpiła przerwa w dostawie wody. Stwierdzono uszkodzenie pompy głębinowej zasilającej stację uzdatniania wody Grzybno. Ze względu na porę nocną nie była możliwa wymiana pompy w dniu 31.12.2021 r. W dniu 01.01.2022 r. od godziny 7.00 rano przystąpiono do wymiany pompy głębinowej, prace remontowe trwały do godziny 16.30. tego samego dnia po czym wznowiono dostawę wody dla tej miejscowości. Prace remontowe uzależnione były od pory nocnej jak również dostępnością dźwigu samojezdnego który niezbędny był do wykonania powyższych prac. Niezależnie od tego od godziny 5.00 w dniu 01.01.2022 r. uruchomiono dowóz wody beczkowozem który jeździł po miejscowości Grzybno do godziny 12.00.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza