Honory i nagroda finansowa dla strażaka bohatera z Dębna


Z narażeniem życia ratował z pożaru dwoje małych dzieci i ich babcię. Półtorarocznej dziewczynce i kilkuletniemu chłopcu oddał swoją maskę tlenową. Po szczęśliwie zakończonej akcji wycieńczony, z objawami podtrucia – trafił do szpitala. A teraz znów pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Dębnie. Młodszy ogniomistrz Łukasz Gryciak, strażak - bohater, w piątek otrzyma Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

O tej akcji mówiła cała Polska. Podczas pożaru bloku w Dębnie (14 stycznia 2022 r.) ogień i silne zadymienie uwięziły w mieszkaniu na trzecim piętrze kobietę z dwojgiem małych dzieci. Na pomoc przybyli strażacy. Młodszy ogniomistrz Łukasz Gryciak uratował całą rodzinę. Widząc, że półtoraroczna Julka traci oddech, zdjął swoją maskę tlenową, by ratować dziewczynkę. Ewakuował również jej brata , Filipa, i babcię. A gdy wszyscy byli już bezpieczni – wycieńczony strażak bohater sam potrzebował pomocy medycznej. Trafił do szpitala. Ale już wrócił do służby.

W piątek (28 stycznia) o godz. 10:00 mł. ogn. Łukasz Gryciak spotka się z marszałkiem województwa Olgierdem Geblewiczem. Decyzją Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego bohaterskiemu strażakowi z Dębna została przyznana Nagroda Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego. W maksymalnej wysokości.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza