Komisja Zdrowia poparła projekt ustawy dotyczący weryfikacja szczepień [video]


Sejmowa Komisja Zdrowia rozpatrzyła i pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy o weryfikacji covidowej.

W trakcie prac komisji zmieniono tytuł projektu i usunięto jeden z artykułów. Potwierdzono też, że osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19.

Pierwsze czytanie projektu odbyło się w połowie grudnia 2021 roku. 5 stycznia  2022 w Sejmie zorganizowano wysłuchanie publiczne. Obecnie projekt ma trafić do drugiego czytania.

Poseł Czesław Hoc (PiS) zaproponował poprawkę do tytułu projektu ustawy, który w pierwotnym brzmieniu projekt nosił nazwę: "projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii COVID-19".

Poselski projekt ustawy złożyła w Sejmie grupa posłów PiS. Jak uzasadniono w projekcie, zapisy mają "umożliwić pracodawcy sprawowanie rzeczywistej kontroli nad ryzykiem wystąpienia infekcji wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19 w zakładzie pracy". Znalazły się tam zapisy, że pracodawca będzie mógł żądać od pracownika okazania informacji o szczepieniu przeciw COVID-19 lub o negatywnym wyniku testu albo też informacji o przebytej infekcji.

Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt ustawy. Głosowało 37 posłów - za było 21 posłów, przeciw - 10, wstrzymało się 6. Jednocześnie rząd odrzuca obowiązek szczepień dla posłów i senatorów.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza