Policjant z Chojny asp. szt. Ariel Lipiński odznaczony medalem "za uratowanie życia" [foto]


Policjant z Komisariatu Policji w Chojnie, asp. szt. Ariel Lipiński został odznaczony medalem imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja za to, że w czasie wolnym od służby zapobiegł popełnieniu zgwałcenia kobiety i zatrzymał sprawcę przestępstwa

Uroczystość, na której wręczono odznaczenia, akty mianowania i przyjęto ślubowanie nowych policjantów odbyła się we wtorek 11 stycznia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. 

W uroczystości udział wzięli: Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Ryszard Gan oraz zastępcy: mł. insp. Przemysław Domagała i dr Marek Jasztal, Komendant Miejski Policji w Szczecinie insp. Piotr Makuch, Zastępca Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie podinsp. Sebastian Szczepaniak, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie mł. insp. Grzegorz Sudakow, a także Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ policjantów asp. szt. Marian Boguszyński.

Po uroczystym powitaniu gości nastąpiło wręczenie odznaczeń imienia podkomisarza Policji Andrzeja Struja. Wyróżnienie to nadawane jest za podjęcie poza służbą czynności ratowania życia lub zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia, albo za podjęcie w czasie służby czynności ratowania życia ludzkiego ze szczególnym narażeniem własnego życia lub zdrowia.

 Na zdj. od lewej: sierż. Konrad Biegański oraz asp. sztab. Ariel Lipiński.

Odznaczenia otrzymało dwóch policjantów - sierż. Konrad Biegański z KPP w Białogardzie - funkcjonariusz został odznaczony za uratowanie życia tonącej kobiecie oraz asp. szt. Ariel Lipiński z KPP w Gryfinie - policjant został odznaczony za to, że w czasie wolnym od służby zapobiegł popełnieniu zgwałcenia kobiety i zatrzymał sprawcę przestępstwa.
fot. KWP Szczecin
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza