Mistrzostwa Polski odbędą się w Dębnie


Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki przyznał dla Dębna organizację tegorocznej edycji Mistrzostw Polski w maratonie. Wydarzenie odbędzie się 10 kwietnia. 

Po bardzo dobrze zorganizowanym zeszłorocznym maratonie Dębno, PZLA ponownie powierzył organizację mistrzostw Kobiet i Mężczyzn. Tutaj właśnie odbędzie się 92. edycja mistrzostw mężczyzn i 42. edycja mistrzostw Polski kobiet. 

Przypomnijmy, że 18 kwietnia 2021 r. 47. Maraton Dębno zapisał się w historii polskiego sportu. Został wyrównany rekord Polski Kobiet, uzyskano sześć wyników (3 kobiety i 3 Mężczyzn) spełniających minimum na igrzyska olimpijskie, padł rekord trasy maratonu Dębno wśród pań i do tego liczne rekordy życiowe startujących maratończyków.

- Mamy nadzieję, że pomimo pandemii po raz kolejny uda nam się sprostać organizacji już 48. Maratonu Dębno. Bieg odbędzie się w reżimie sanitarnym zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przewidujemy udział osób zaszczepionych lub z ważnym testem COVID – mówi Grzegorz Kulbicki burmistrz Dębna (na zdjęciu powyżej). 

Zapisy dla amatorów ruszą 25 stycznia. Jak informują organizatorzy osoby, które zapisały się w 2020 roku i widnieją na liście startowej, zostaną automatycznie zakwalifikowane do biegu w aktualnej edycji i nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza