Od pięciu dni nie działają latarnie w naszej miejscowości - żali się nasz czytelnik


Od kilku dni mieszkańcy miejscowości Dobropole w gminie Trzcińsko - Zdrój borykają się z ciemnościami, które opanowały wieś po awarii ulicznego oświetlenia. 

- Chciałbym żebyście sprawdzili temat lub może nawet nagłośnili problem jakim jest wyłączenia oświetlenia we wsi Dobropole w gminie Trzcińsko-Zdrój. Od zeszłego czwartku, czyli pięć dni temu wyłączono wszystkie latarnie na wiosce, panuje kompletna ciemność, nie było żadnego komunikatu od gminy, nie były przeprowadzane żadne naprawy nie można się niczego dowiedzieć, a ludzie mówią że słyszy się tu i tam o tym że gmina jest w tak złej sytuacji finansowej, że zaczyna oszczędzać na oświetleniu miejscowości - pisze do nas czytelnik. 

We wtorek skontaktowaliśmy się z Urzędem Gminy Trzcińsko-Zdrój i otrzymaliśmy błyskawiczną odpowiedź od kierownika Referatu Inwestycji i Rozwoju Gospodarczego. 

- (...) w odpowiedzi na informację dotyczącą kłopotów z oświetleniem w miejscowości Dobropole, informuję, że o fakcie braku oświetlenia w Dobropolu gmina powzięła w poniedziałek 17.01.2022r. i awaria została automatycznie zgłoszona na platformie "enea-awarie". W tym dniu wykonywana była modernizacja systemu sterowania (montaż zegarów GPRS) być może to spowodowało brak oświetlenia. Oświetlenie ulic to ważny element infrastruktury całej gminy oraz znacząca pozycja w budżecie. Gmina Trzcińsko-Zdrój na bieżąco modernizuje oświetlenie na terenie całej gminy - odpowiedziała nam Iwona Sozańska. 

Przypominamy, że awarie ulicznego oświetlenia można zgłaszać przez internet na platformie enea - awarie lub bezpośrednio do urzędów gmin. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza