Uda się uratować punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej? Pojawiło się "światełko w tunelu".Szpital w Dębnie od 31 stycznia zawiesza działalność punktu Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej w Chojnie. Jego przejęciem nie jest zainteresowany również Szpital w Gryfinie. Od kilku dni interweniujemy w tej sprawie gdzie tylko się da, pojawiło się "światełko w tunelu". 

W poniedziałek skontaktowaliśmy się z posłem na sejm RP Czesławem Hocem, który pochodzi z naszego regionu, dzięki błyskawicznej reakcji polityka pojawiła się nadzieja na dalsze funkcjonowanie punktu, który jest bardzo ważny nie tylko dla mieszkańców Chojny ale również całego południa powiatu gryfińskiego.

O zamiarze likwidacji punktu NiŚOZ w Chojnie napisaliśmy jako jedyni, tydzień temu w artykule Nocna i Świąteczna opieka medyczna w Chojnie zostanie zamknięta?. Kilka dni później otrzymaliśmy odpowiedź ze Szpitala w Gryfinie. Prezes Łukasz Dombek tłumaczył, że przejęcie punktu z oparciu o finansowanie z NFZ wygenerowałoby stratę w wysokości ćwierć miliona złotych i placówka nie jest w stanie go przejąć. 

Rozmawialiśmy również z Franciszką Siadkowską, p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych, która powiedziała nam, że trwają rozmowy. Narodowy Fundusz Zdrowia będzie kontaktował się z Urzędem Miejskim w Chojnie w sprawie wsparcia, np. lokalowego. 

Poseł Czesław Hoc pochodzi z gminy Chojna. Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Chojnie. Z wykształcenia jest lekarzem. W przeszłości był europosłem. Reprezentuje partie Prawo i Sprawiedliwość. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza