Wiktoria Taracińska najlepszą solistką na Międzynarodowyn Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie


W miniony weekend Wiktoria Taracińska z Dębna wzięła udział w finałowych przesłuchaniach Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika w Będzienie. Jest to jedno z największych i prestiżowych tego typu wydarzeń. To wieloetapowy konkurs, w którym udział biorą wykonawcy z Polski, Litwy, Ukrainy i Białorusi.

To już 28. edycja Festiwalu, który odbył się w dniach 13 -16 stycznia 2022 roku. W przesłuchaniach finałowych, które trwały przez kilka dni wzięło udział ponad stu solistów, chórów i zespołów, którzy wyłonieni zostali z eliminacji prowadzonych w Polsce oraz na Białorusi, Ukrainie i Litwie. Takie przesłuchania odbyły się też w grudniu w Dębnowskim Ośrodku Kultury.

W jury zasiedli profesorowie akademii muzycznych: Agnieszka Franków-Żelazny (przewodnicząca), Teresa Krasowska i Ewa Biegas oraz ks. Paweł Sobierajski.

Wiktoria Taracińska w kategorii soliści dzieci zajęła pierwsze miejsce. Wygrała nagrodę rzeczową o wartości 3000 zł ufundowaną przez Burmistrza Miasta Wojkowice Tomasza Szczerbę. To jej już trzeci występ w Będzinie. Dwa lata temu zdobyła drugie miejsce. Wiktoria jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 2 w Dębnie.

Warto dodać, że drugie miejsce zajął solista Antoni Płaczek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku, natomiast wyróżnienie w kategorii zespoły wokalne osób dorosłych zdobył zespół „TuLipiany” oraz solistka dziecięca Kornelia Sadowska ze Studia Wokalnego Damian Wójcik w Szczecinie. Wszyscy dostali się do Będzina dzięki przesłuchaniom w Dębnie.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza