Wszedł do apteki i groził bronią. Sprawca usiłowania rozboju stanie przed sądem.


Podejrzany wszedł do apteki, po czym po wyjęciu pistoletu pneumatycznego zażądał od znajdujących się w tym czasie w aptece pracownic wydania wszystkich znajdujących się w kasie pieniędzy. Do zdarzenia doszło w kwietniu 2021 roku w jednej z miejscowości powiatu myśliborskiego. Sprawca został zatrzymany. Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu m.in. o usiłowanie dokonania rozboju.

Po tym jak napastnik wtargnął do apteki z bronią, pracujące w niej kobiety schowały się na zaplecze  próbując wezwać Policję. W tym czasie podejrzany chodził po aptece uderzając w ladę trzymanym w dłoni pistoletem nadal żądając pieniędzy. Po chwili wobec postawy pokrzywdzonych, które nie stosowały się do jego poleceń opuścił aptekę, udając się w kierunku stacji paliw. Tam zatankował samochód, po czym grożąc pracownicy stacji użyciem pistoletu, bez uiszczenia zapłaty za paliwo opuścił budynek i odjechał w nieznanym kierunku. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, iż pistolet pneumatyczny, którym posługiwał się podejrzany nie stanowi broni palnej, a na jego posiadanie nie jest wymagane pozwolenie.

W wyniku sprawnych działań Policji podejrzany został zatrzymany. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który był także stosowany w dacie kierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany mężczyzna, w wieku 48-lat w przeszłości był już karany sądownie. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz złożył wyjaśnienia.

Za przestępstwo m.in. rozboju określone w art. 280 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12 lat.

fot. ilustracyjne / pixabay 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza