101. urodziny mieszkanki gminy Dębno


101. urodziny obchodziła mieszkanka Dargomyśla - Kazimiera Krawczak. Z tej okazji jubilatkę odwiedził burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki i sołtys wsi Sławomir Lenartowicz.

Burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki złożył życzenia i podarował tort i kwiaty pani Kazimierze. W specjalnym liście napisał:

Z okazji jubileuszu 101. rocznicy urodzin pragnę przekazać Pani najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Wszelkiej pomyślności i nieustającej pogody ducha. Wierzę, że ten szczególny dla Pani dzień stanie się powodem do świętowania w gronie najbliższych. Z pewnością wiele Pani wspomnień związanych jest z Gminą Dębno, do której jako pionierka przyjechała Pani w 1945 roku i tutaj odnalazła swój dom. Ciężką pracą i zaangażowaniem współtworzyła Pani jej nową, powojenną rzeczywistość. W imieniu własnym oraz całej społeczności gminy Dębno składam Pani życzenia wszelkiej życiowej pomyślności. Niech każda chwila będzie dla Pani źródłem szczęścia i niech upływa w spokoju i zdrowiu.

Pani Kazimiera urodziła się 16.02.1921 r. w Uszni (obecnie Ukraina). Po II wojnie światowej w 1945 roku w ramach masowych przesiedleń Polaków z Kresów przybyła do Dargomyśla. Tutaj wraz z mężem prowadziła gospodarstwo rolne. Została wdową i wyszła ponownie za mąż, wyjechała do Głogowa. 13 lat temu po śmierci męża wróciła do Dargomyśla, gdzie mieszka z córką Józefą.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza