Ferie zimowe Stowarzyszenia Podkowa w Moryniu


Już jedenasty raz Gospodarstwo Agroturystyczne Podkowa w Skotnicy koło Morynia gościło dzieci z gminy Moryń ( i nie tylko). Dzięki ogromnemu zaangażowaniu właściciela i wsparciu finansowemu Gminy Moryń, już kilka setek dzieci skorzystało z możliwości spędzenia jednego tygodnia ferii w siodle. 
Jak co roku uczestnicy w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami , mogli za darmo (dla mieszkańców gminy) spróbować swoich sił w jeździe konnej i obcowaniu z tymi pięknymi i bardzo inteligentnymi zwierzętami. Również tradycją jest integracyjne ognisko w ostatnim dniu ferii połączone z grą terenową i tzw. „ pogonią za lisem” czyli poszukiwaniem ukrytej maskotki lisa. 

Przez cały tydzień snuliśmy wiele opowieści by przekazać uczestnikom wiedzę jeździecką. Zdobyte informacje okazały się bardzo przydatne podczas konkursu wiedzy na temat jeździectwa, w którym wszyscy i dzieci i dorośli wypadli bardzo dobrze. Prace plastyczne były również wyrazem emocji i uczuć towarzyszących im podczas zajęć. Oczywiście były nagrody. Daliśmy szansę wszystkim chętnym do uczestnictwa w „Feriach w siodle”, do aktywnego ruchu na świeżym powietrzu i oderwania się od otaczającej nas, ostatnio w nadmiaru elektroniki. 

Organizatorzy bardzo serdecznie chcieliby podziękować rodzicom uczestniczącym w naszych spotkaniach i w zdecydowanej większości mocno w nie zaangażowanych. Mamy nadzieję, że świetnie się bawili.


Ferie odbyły się zgodnie z zaleceniami reżimu sanitarnego.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza