Pędził przez miejscowość ponad 100 km/h. Otrzymał mandat i stracił prawo jazdy na trzy miesiące.
Myśliborscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali prawo jazdy mężczyźnie, który w terenie zabudowanym jechał swoim samochodem z prędkością 102 km/h. 

Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Policjanci cały czas apelują do kierowców, aby ci ograniczyli prędkość, gdyż prowadzenie samochodu z niebezpieczną prędkością jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, w których giną ludzie.

Niestety, nie wszyscy kierowcy zdają sobie sprawę z zagrożenia jakie niesie za sobą jazda z niebezpieczną prędkością. Minionego poniedziałku 31 stycznia, w miejscowości Sobienice na drodze krajowej nr 26, policjanci z myśliborskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez teren zabudowany, pędził swoją Mazdą z prędkością 102 km/h. Kierowca Mazdy przekroczył zatem dozwoloną prędkość o 52 km/h.

Bezmyślnym kierowcą okazał się 55-letni mężczyzna, który za tak rażące złamanie przepisów utracił swoje prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Nie obyło się także bez mandatu. Mężczyzna będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 1500 zł a jego konto punktowe wzbogaci się o 10 punktów karnych.

Przez kolejne 3 miesiące, kierowca będzie mógł przemyśleć swoje zachowanie by w przyszłości zachowywać się w sposób odpowiedzialny na drodze.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza