Władze Brandenburgii znoszą restrykcje przy granicy. Co się zmieni?


Od 9 lutego w Brandenburgii zostają zniesione ograniczenia w dostępie do sklepów. Oznacza to, że do wszystkich rodzajów sklepów mogą wejść osoby, zarówno zaszczepione, jak i nieszczepione oraz ozdrowieńcy. 

Nie będzie weryfikacji zaszczepienia czy ozdrowienia ani testu. Natomiast wymagana jest maska FFP2 (zwykła maseczka nie wystarczy). Ponadto nie obowiązują ograniczenia w uprawianiu sportów indywidualnych na otwartych obiektach sportowych. W przypadku uprawiania sportów zespołowych na otwartych obiektach obowiązuje zasada 3G (szczepienie, ozdrowienie albo aktualny test). Natomiast sport w zamkniętych pomieszczeniach (np. hala sportowa lub siłownia) mogą dalej ćwiczyć tylko zaszczepieni albo ozdrowieńcy (zasada 2G). Zniesiony zostaje zakaz przebywania na zewnątrz w godzinach nocnych dla niezaszczepionych

Zasady jednak pozostają w mocy zasada ograniczenia w gastronomii. Z restauracji i barów itp. Mogą korzystać tylko zaszczepieni i ozdrowieńcy. Od 9 lutego nie ma jednak obowiązku przekazywania danych. Nie trzeba również przekazywac danych osobowych na potrzeby śledzenia kontaktu w przypadku usług kosmetycznych, korzysystania z obiektów sportowych, krytych placów zabaw oraz obiektów kulturalnych i rekreacyjnych, takich jak kina, sale koncertowe i teatry itd.

Prywatne spotkania osób zaszczepionych i ozdrowieńców są dopuszczalne, o ile nie uczestniczy w nich więcej niż dziesięć osób.

W przypadku niezaszczepionych jedno gospodarstwo domowe może się wtedy spotkać z maksymalnie dwoma osobami z innego gospodarstwa domowego. W obydwu przypadkach dzieci do 14 roku życia nie są uwzględniane w rachunku.
    
 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza