Znęcał się nad rodzicami oraz niepełnosprawną siostrą. Grozi mu do 8 lat więzienia.


Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad członkami rodziny oraz kierowanie gróźb karalnych.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad rodzicami oraz niepełnosprawną siostrą. 

W toku postępowania ustalono, iż podejrzany wielokrotnie w okresie od 15 września 2020 r. do 23 stycznia 2021 r. w mieszkaniu położonym w jednej z miejscowości powiatu myśliborskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał wymienionych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, wyganiał z domu oraz uniemożliwiał spokojne zamieszkiwanie. Nadto stosował przemoc fizyczną poprzez zadawanie pokrzywdzonym uderzeń po różnych częściach ciała oraz szarpał za włosy. Mężczyzna wymuszał także od matki pieniądze grożąc jej pozbawieniem życia.

Dodatkowo podejrzany w dniach 13 lutego 2021r. oraz 15 kwietnia 2021 r. groził dwóm innym pokrzywdzonym pozbawieniem życia oraz spowodowaniem uszkodzeń ciała. Wszystkich zarzucanych czynów podejrzany dopuścił się warunkach powrotu do przestępstwa.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

27-latek był karany sądownie, a ostatni raz wyrokiem Sądu Rejonowego w Myśliborzu z dnia 7 marca 2019 r. za przestępstwo podobne. Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza