Kamizelki i sprzęt wojskowy trafi na front. Trwa zbiórka dla żołnierzy z Ukrainy.


Kolejna partia darów z naszego regionu trafi niebawem na Ukrainę. W Lisim Polu (gmina Chojna) zbierano między innymi mundury, kamizelki taktyczne i inny sprzęt wojskowy, który trafi do żołnierzy. 

- Dziękuję Wszystkim i Każdemu z osobna za zaangażowanie w niesienie pomocy dla Ukrainy. Do Urzędu Miejskiego w Chojnie zgłasza się bardzo wiele osób, instytucji, stowarzyszeń, szkół oraz prywatnych placówek i osób z chęcią wsparcia dla obywateli Ukrainy. Jesteśmy dumni, że nasi mieszkańcy tak licznie podejmują szereg inicjatyw aby wesprzeć w jakikolwiek sposób osoby, które uciekają przed wojną - czytamy na profilu Sołectwa Lisie Pole. 

W miejscowej świetlicy od kilku dni trwa segregacja darów, nad wszystkim czuwa Mariia Ivashchuk, która pochodzi z Ukrainy ale od kilku lat mieszka w Polsce.

Cały czas trwa zbiórka rzeczy, które pojadą do żołnierzy walczących za swoją ojczyznę. Potrzebne są rzeczy na front dla żołnierzy: kamizelki kuloodporne, śpiwory, karimaty, odzież termiczna męska, buty trekkingowe (rozmiar 42 wzwyż), kurtki, rękawice, nutridrinki, materiały opatrunkowe, środki odkażające, plastry, odzież wojskową, powerbanki, latarki, baterie, leki przeciwbólowe, leki przeciwgorączkowe, telefony komórkowe (działające).

Wszelkie pytania można kierować pod numer telefonu 730 385 225.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza