Koniec tradycyjnego świętowania. Dni Gryfina odwołane.


Gmina Gryfino i Gryfiński Dom Kultury – organizatorzy Dni Gryfina informują o zmianie formuły tegorocznej edycji święta miasta.

- Dni Gryfina były przez lata wielkim świętem miasta, świętem radości, wspólnoty i sztuki. Dziś ciężko mówić o radości, kiedy na wschodzie trwa niesprawiedliwa wojna, a tysiące ludzi szuka schronienia od cierpienia, strachu i śmierci. Takie okoliczności wykluczają świętowanie tak huczne jak zazwyczaj - informuje gryfiński urząd. 

W związku z wojną w Ukrainie i licznie przybywającymi, także na teren gminy Gryfino, uchodźcami wojennymi oraz potrzebą udzielenia im pomocy, tu na miejscu, organizatorzy życia kulturalnego w mieście zdecydowali o rezygnacji z dotychczas znanej formuły majowej imprezy.

Zamiast tradycyjnej dużej masowej imprezy, tegoroczne święto miasta ma zostać zrealizowane w postaci integracyjnego muzycznego pikniku w parku Pałacyku pod Lwami. Obecnie trwają prace nad realizacją imprezy. 

Warto dodać, że to kolejna miejscowość, która rezygnuje z dużej imprezy. Między innymi w Chojnie kolejny rok organizowane są mniejsze wydarzenia w ramach "Chojeńskiego Lata Kulturalnego". Podobny format w ubiegłym roku przyjęła gmina Myślibórz. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza