Ścieżka rowerowa w wielu miejscach jest nieprzejezdna.

Miłośnicy jazdy na rolkach i rowerzyści narzekają na stan ścieżki rowerowej R20, która prowadzi aż do mostu w Siekierkach (gmina Cedynia). W wielu miejscach przejazd blokują powalone drzewa i gałęzie. 

Tylko w ostatnich dniach dostaliśmy kilka wiadomości w tej sprawie. Pierwsze podrygi wiosny sprawiły, że na ścieżce coraz częściej pojawiają się miłośnicy sportu. Pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Ścieżka rowerowa z Trzcińska - Zdroju przez Godków Osiedle, Przyjezierze aż do Siekierek jest bezpiecznym miejscem dla rolkarzy i rowerzystów, przynajmniej w teorii tak powinno być. 

Na mocy porozumień zawartych pomiędzy Urzędem Marszałkowskim (który wybudował ścieżkę) a samorządami, to gminy powinny dbać o prawidłowe utrzymanie trasy. 

- Najgorzej jest na odcinkach prowadzonych przez gminę Chojna i Moryń, co chwilę drzewa i gałęzie, a najlepszym odcinkiem jest ten wiodący przez gminę Cedynia, tzn. jest tam po prostu najmniej do posprzątania - napisał do nas nasz czytelnik. 

W najbliższy weekend ma być słonecznie a termometry pokażą w okolicach 8 stopni Celsjusza. Na ścieżce może być więc tłoczno, mamy nadzieję, podobnie jak użytkownicy trasy R20, że do tego czasu gminy zadbają o swoje odcinki, a przynajmniej oczyszczą je z powalonych drzew i gałęzi. 

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza