Nasi czytelnicy piszą w sprawie... wilków


W ubiegłym roku liczebność wilków w województwie zachodniopomorskim szacowana była na poziomie 320 osobników. Te drapieżniki od kilku lat zadomowiły się również w naszym regionie. 

- W pobliżu Orzechowa koło Cedyni przebiegł mi drogę wilk. Udało mi się tylko nagrać go już z daleka, ale był bardzo duży i przestraszony - napisała do nas kilka dni temu Pani Natalia. 

Po czym poznać, że wilki przebywają na określonym terenie? Widać to po zwierzynie, w lasach można natknąć się na szczątki innych leśnych zwierząt. W miejscowości Polesiny (gmina Widuchowa) wilki zaatakowały i zjadły sarnę 200 metrów od wioski. 

- Wilki podchodzą bardzo blisko, wieczorami słychać ich wycie i skomlenie wokół wioski. Z naszych obserwacji wynika że w pobliżu są dwie lub trzy watahy. Z roku na rok jest co raz mniej zwierząt bardzo rzadko spotykamy sarny a po dzikach czy jeleniach nawet nie widać tropów. Ludzie chyba zapomnieli dlaczego wiele lat temu populacja wilków tak drastycznie została zmniejszona... - napisał do nas Pan Damian. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza