Rossmann wycofuje rosyjskie produkty

Popularna sieć  Rossmann zdecydowała się wycofać ponad 150 produktów które pochodzą z Rosji. Drogerie Rossman są między innymi w Gryfinie, Dębnie, Chojnie czy Myśliborzu. 

Rossmann to jedna z największych sieci drogeryjnych w Europie, funkcjonująca w Niemczech, Polsce, Czechach, Albanii, Turcji i na Węgrzech, założona przez Dirka Rossmanna 17 marca 1972 roku.

- Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę. Dlatego w trybie natychmiastowym zdecydowaliśmy o zdjęciu z półek naszych drogerii 52 artykułów wyprodukowanych bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD). Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji. - czytamy w oświadczeniu sieci. 

Decyzja o wycofaniu rosyjskich produktów to jasny sprzeciw wobec obecnej wojennej sytuacji na Ukrainie. Z półek znikają również produkty wykonywane na licencji rosyjskiej.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza