Właściciele firmy Vreespol stworzyli fundację pomagającą uciekającym przed wojną


Firma Vreespol z Trzcińska-Zdroju nie pozostała obojętna na aktualne wydarzenia za granicą i w związku z konfliktem zbrojnym w Ukrainie, uruchomiła zbiórkę, która pozwoli pomagać matkom z dziećmi.

- Odkąd dotarły do nas wiadomości o wybuchu wojny i dziesiątkach tysięcy ludzi w potrzebie, postanowiliśmy natychmiast ruszyć z pomocą - mówią Państwo Vreeswijk, właściciele przedsiębiorstwa, które zatrudnia ponad 500 pracowników. 

Ewa i Cornelis Vreeswijk  osobiście już kilka razy wyruszyli wraz z wolontariuszami, aby odebrać ludzi i przewieźć ich w bezpieczne miejsca. Cała rodzina Vreeswijk jest bardzo zaangażowana w pomoc. Dostosowali pokoje i przyjęli pod swój dach 3 matki i 6 dzieci.


Założona została fundacja mająca na celu pomoc uchodźcom. Transport humanitarny organizowany jest dwa razy w tygodniu. Pracownicy okazując ogromne serca w ramach wolontariatu wyruszają w trasę osobiście. 


- Łącznie udało nam się przewieźć już ponad 100 osób i ta liczba ciągle rośnie. Każdorazowo wraz z transportem dowozimy do granicy niezbędne zapotrzebowanie które również trafia bezpośrednio do ludzi pozostających na terenie Ukrainy. Kupujemy i dostarczamy środki opatrunkowe, dezynfekujące, leki przeciwbólowe, kamizelki kuloodporne, śpiwory i żywność długoterminową - mówią założyciele fundacji. 

Sytuacja jest trudna wiele osób potrzebuje natychmiastowego wsparcia. W obliczu wojny Ukraina potrzebuje naszej pomocy dlatego podjęto decyzję o założeniu Fundacji. Zachęcamy do dołożenia swojej cegiełki i wsparcia, nawet najmniejszą kwotą. Każda pomoc w tej sytuacji ma ogromne znaczenie!

nr konta do wpłat:
PLN 57 1020 4812 0000 0902 0214 7833
EURO 62 1020 4812 0000 0702 0214 7841
IBAN PL
BIC BPKOPLPW
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza