Sant'Egidio pomaga przybywającym z Ukrainy


Wspólnota Sant'Egidio w Chojnie od jakiegoś czasu prowadzi Szkołę Języka i Kultury Polskiej. Dzięki temu obcokrajowcy, którzy osiedlają się w naszym regionie mogą szybciej zintegrować się ze społeczeństwem. 

Szkoła prowadzona przez chojeńską wspólnotę potrzebuje pomocy. Potrzebne są przybory szkolne, zeszyty, teczki, plecaki, papier itp. Wolontariusze wystosowali apel:

Chcemy przyjąć do naszej szkoły wszystkich uchodźców, którzy chcą się uczyć języka polskiego, a także pomóc trafiającym do chojeńskich szkół uczniom, których liczba rośnie z dnia na dzień. Dlatego zbieramy zeszyty, teczki A4, przybory szkolne, plecaczki oraz papier kserograficzny. Poszukujemy też sponsora tonera do kserokopiarki. Dary można zostawiać w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka i w koszu w Intermarche, gdzie zbieramy również pomoc żywnościową dla wszystkich potrzebujących - z Ukrainy i z naszych okolic, szczegóły pod nr 667 897 872.

Wspólnota Sant'Egidio to istniejący od 1968 r. ruch świeckich angażujący się w ewangelizację i służbę ubogim w ponad 70 krajach, m.in. w Polsce.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza