Wiktoria Taracińska w The Voice Kids Poland. Jak poszły jej przesłuchania w ciemno? [video]


Pochodząca z naszego regionu Wiktoria Taracińska bierze udział w popularnym programie The Voice Kids emitowanym na antenie TVP 2. Nastolatka z Dębna w przesłuchaniach w ciemno odwróciła wszystkie fotele. 

Taracińska zaśpiewała przed jurorami utwór  "Holding Out For A Hero". Dostała się do drużyny Tomsona i Barona z grupy Afromental. Oprócz nich w grupie oceniają zasiadają Dawid Kwiatkowski i Celo. 

Program publicznej telewizji wypromował między innymi Viki Gabor, która była finalistką drugiej edycji muzycznego show. Oczarowała jurorów jak i widzów swoim ogromnym talentem, a dziś jest topową gwiazdą polskiej sceny muzycznej. Z kolei pierwszą edycję programu w 2018 roku wygrała Roksana Węgiel. 


W przesłuchaniach w ciemno w programie The Voice Kids bierze udział około 100 uczestników, którzy zostali wyłonieni podczas nieemitowanych w telewizji pre-castingów produkcyjnych. Na początku występu trenerzy odwróceni są tyłem do uczestników, a jeśli któryś z trenerów chce przyjąć uczestnika do siebie, odwraca się do niego i śpiewający automatycznie trafia do jego drużyny. Jeżeli odwróci się więcej niż jeden trener, wokalista wybiera trenera, z którym będzie chciał pracować. Etap przesłuchań kończy się skompletowaniem 18-osobowej drużyny przez każdego z trenerów.


Następnie odbywają się bitwy, podczas której trenerzy wybierają ze swojej drużyny po trzy osoby, które śpiewają wspólnie tę samą piosenkę. Trener decyduje, kto przechodzi dalej, a kto odpada z drużyny. Po bitwach w konkursie pozostaje po sześć osób w każdej drużynie, a trenerzy eliminują kolejne osoby, które nie dostaną się do finału (w etapie o nazwie sing off) – wszyscy uczestnicy śpiewają kolejno utwory, które wykonywali na przesłuchaniach w ciemno, a następnie trener ogłasza ostateczny, trzyosobowy skład finałowy.


W finale uczestnicy śpiewają piosenkę z cudzego repertuaru, po czym każdy trener wybiera jednego zawodnika, który przechodzi do ścisłego finału Najlepsza trójka wykonuje autorski singiel. Zwycięzcę wybierają telewidzowie poprzez głosowanie SMS-owe. Nagrodą główną w programie jest możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium w wysokości 50 000 zł (w pierwszej edycji 40 000 zł).

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza