Syrena alarmowe mogą wywołać niepokój uchodźców z Ukrainy. Jak reagować?


W Polsce od wielu lat funkcjonują Ochotnicze Straże Pożarne, alarmowanie o zdarzeniu odbywa się za pomocą syren umieszczonych często w centrum miasta lub na remizach. Dźwięki alarmowe mogą budzić niepokój uciekających przed wojną, jak reagować w takiej sytuacji? 

Uciekający przed wojną na Ukrainie słyszeli dźwięki syren w momencie gdy istniało zagrożenie nalotu. U naszych zachodnich sąsiadów funkcjonuje państwowa straż pożarna. 

- Zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji dla osób, które przybywają z Ukrainy. W Polsce funkcjonują jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej , które są alarmowane do wszelkiego rodzaju zdarzeń przy użyciu syreny alarmowej  w ciągu dnia i w nocy. Dla Nas jest to sytuacja oczywista, natomiast dla Nich może to być przerażające i narazić ich na niepotrzebny dodatkowy stres, ponieważ mogą myśleć, że jest to sygnał wojenny, który ostrzegał ich przed niebezpieczeństwem w swoich miastach - apelują strażacy z OSP Moryń. 

Informacja w języku ukraińskim!

Шановні жителі, повідомляємо, що у нашій місцевості сигнал тривоги включається у випадку необхідності втручання пожежної частини. Це 3 сигнали по 60 секунд. Просимо не боятися цього сигналу.
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza