Kompletnie pijana kobieta uderzyła w znak drogowy


Zarzuty karne usłyszy 59-letnia mieszkanka powiatu myśliborskiego. Kobieta podejrzewany jest o kierowanie samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Wpadła po tym, jak najechała na znak drogowy znajdujący się na poboczu drogi.  W chwili zatrzymania była pijana. Badanie wykazało około 2,5 promila alkoholu w jej organizmie. Kobieta straciła już prawo jazdy.

W ubiegłą niedzielę, 17 kwietnia, późnym popołudniem policjanci z Myśliborza otrzymali informację o niebezpiecznym zachowaniu kierującego na ulicy Sikorskiego. Kierująca pojazdem marki Nissan, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze a następnie uderzył w słupek bezpieczeństwa a następnie w znak drogowy. Policjanci natychmiast interweniowali. 

Na miejscu okazało się, że sprawcą zdarzenia drogowego była 59-letnia kobieta. Podczas kontroli mundurowi wyczuli od niej woń alkoholu. Kobieta miała też bełkotliwą mowę. Jej zachowanie wskazywało, że może być nietrzeźwa Badanie alkomatem potwierdziło, że była pijana. Miała około 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy. Kobiety nie ominą konsekwencje związane z jej zachowaniem.

Zostanie jej przedstawiony zarzut za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. To przestępstwo zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza