Policyjny dron czuwa nad bezpieczeństwem powiatu gryfińskiego [foto]


Policjanci Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie prowadzili wspólne działania pn. "Nieustąpienie Pierwszeństwa Przejazdu" z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego.

Policjanci gryfińskiej drogówki wraz z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie po raz kolejny współpracowali na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu gryfińskiego. Tym razem policyjny dron obserwował zachowania kierujących na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 31 z drogą wojewódzką numer 121 w miejscowości Pniewo.

W trakcie prowadzonych działań, w niespełna 4 godziny, dron zarejestrował aż 26 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do znaku B-20 "Stop". Policjanci dodatkowo zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. Ponadto w jednym przypadku okazało się, że 41 letni kierujący pojazdem marki VW posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, natomiast pojazd nie ma aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W trosce o bezpieczeństwo na drogach tego typu działania będą powtarzane w różnych miejscach powiatu gryfińskiego.


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza