Zabójstwo 16-letniej Malwiny. W piątek reportaż w programie Uwaga TVN.Dlaczego 16-letnia Malwina z Morynia nie żyje? W tej sprawie zatrzymano 19-letniego mężczyznę, który mieszkał w tej samej miejscowości. Reportaż w tej sprawie zostanie w piątek 15 kwietnia wyemitowany w programie "Uwaga" w telewizji TVN. 

Zwłoki nastolatki odnaleziono 18 marca na bagnistym terenie przy jeziorze Morzycko. Już wtedy podejrzewano, że mogło dojsć do zabójstwa. Ciało było przykryte gałęziami i zaroślami. Zaginięcie Malwiny zgłoszono dwa tygodnie wcześniej.

- Myślałem, że może pojechała z chłopakiem, z którym SMS-owała. Pomyślałem, że wyszaleje się i wróci. Stwierdziłem, pal licho, że będzie w ciąży, ale żeby przyjechała. Ale niestety tak się nie stało – ubolewa ojciec nastolatki. Z ustaleń śledczych wynika, że Malwina została zamordowana. W sprawie zatrzymano 19-latka.

- To była sobota, przyjechała policja po nas. Pan policjant powiedział, że będzie potrzebna moja identyfikacja tego ciała, które znaleźli, że to może być moja córka. Ja nie dopuszczałem w ogóle takich myśli do siebie - mówi ojciec dziewczyny. 

Podejrzanemu przedstawiono zarzut z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, dotyczący zabójstwa. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie.

fot. Uwaga TVN
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza