Przygotowali przedstawienie pasyjne Męki Pańskiej [foto] [video]


W kościele parafialnym pw. Świętego Ducha w Moryniu w środę 13 kwietnia odbyło się przedstawienie pasyjne Męki Pańskiej. Aktorkami byli mieszkańcy gminy Moryń, którzy sami, dobrowolnie zgodzili się grać w zagrać w przedstawieniu. 

Przedstawienie odbyło się po raz drugi, ponieważ spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. Po raz pierwszy "Pasja" została zaprezentowana w minioną sobotę. Grupa aktorów biorąca udział w przedsięwzięciu liczy około 30 osób. 


Było to lokalnie duże wydarzenie z elementami nawiązującymi do obecnej sytuacji na Ukrainie. Gmina Moryń gości ponad 200 uchodźców, wielu z nich było na sobotnim przedstawieniu, gdzie razem śpiewano znana pieśń "Podaj rękę Ukrainie", były ,łzy i chwilę wzruszenia.

W przedstawieniu zaprezentowano "Pasję" (z łaciny passio to cierpienie, męka), to fragmenty ewangelii opowiadające o męce Pańskiej, ostatnich 12 godzinach życia Jezusa Chrystusa. Widzowie mogli zobaczyć wydarzenia od ostatniej wieczerzy po pojmanie w Ogrójcu, drogę krzyżową, aż do śmierci na krzyżu na wzgórzu zwanym Golgotą. 


Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza