Punkt Nocnej i Świątecznej Opieki w Chojnie. Mamy odpowiedź NFZ.


Cały czas trwają negocjacje w sprawie działalności poradni Nocnej i Świątecznej Opieki w Chojnie. Udało nam się uzyskać odpowiedź z Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczące finansowania punktu, który wraz z końcem stycznia został zamknięty. 

Punkt NiŚOZ w Chojnie prowadził Szpital w Dębnie. Starosta Gryfiński w lutym przesłał pismo do dyrektora szczecińskiego NFZ z pytaniem, czy szpital pomimo zawieszenia działalności poradni wciąż otrzymuje środki na jej działalność. Nie uzyskał jednak odpowiedzi. Pisaliśmy o tym ostatnio w artykule

- Szpital w Dębnie, zgodnie z przepisami i umową z ZOW NFZ, ma obowiązek sprawować w swojej placówce nocną i świąteczną opiekę zdrowotną i zabezpieczać w te świadczenia obszar obejmujący część gmin powiatu myśliborskiego (Boleszkowice i Dębno) oraz południowe gminy powiatu gryfińskiego (Cedynia, Chojna, Trzcińsko-Zdrój, Moryń, Mieszkowice). Z tego tytułu szpital otrzymuje ryczał w wysokości 87,2 tys. zł miesięcznie. Do końca stycznia 2022 roku szpital w Dębnie prowadził również dodatkowy punkt nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w Chojnie, za co otrzymywał dodatkowe miesięczne wynagrodzenie w wysokości 43,6 tys. zł. Po wypowiedzeniu umowy na prowadzenie tego punktu, tj. od 1 lutego br., szpital w Dębnie już tych środków nie otrzymuje - informuje nas Małgorzata Koszur, rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Wyjaśniła się również kwestia braku kontaktu z biurem prasowym zachodniopomorskiego oddziału NFZ i w przyszłości będzie ona znacznie lepsza. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza