Bomba przy granicy. W środę ewakuacja Osinowa Dolnego. Znamy szczegóły.


Na terenie Osinowa Dolnego znalezione zostały dwa pociski moździerzowe z II wojny światowej. Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Cedyni z dnia 23.05.2022r.  zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców znajdujących się w bezpośrednim zagrożeniu.

Działania związane z usunięciem niewybuchu będą odbywały się od godz. 7:00 w środę 25 maja i planowane są do godziny 9:00 z możliwością przedłużenia. 

W tym czasie nie będzie możliwości przebywania w strefie bezpośredniego zagrożenia oraz obowiązuje zakaz poruszania się w strefie niebezpiecznej. Zamknięte zostaną drogi i most graniczny na Odrze oraz nie będzie możliwość przejazdu przez Osinów Dolny.

Służby Policji i OSP Cedynia oraz Zarządca Dróg Wojewódzkich będą zabezpieczać ruch pojazdów i osób na terenie Osinowa Dolnego. W działaniach będą brały udział służby policji, żandarmerii wojskowej, jednostka saperów, pięć jednostek ochotniczej straży pożarnej z Cedyni oraz służby medyczne. Sekcja Międzynarodowej Współpracy Policji w Świecku poinformowała Policję niemiecką o zaplanowanych czynnościach oraz poprosiła o pomoc w zabezpieczeniu mostu i poinformowaniu ludności po stronie niemieckiej.

O znalezieniu niewybuchów w Osinowie Dolnym i akcji saperów informowaliśmy wczoraj jako pierwsi w artykule Saperzy w Osinowie Dolnym. Przy granicy znaleziono niewybuch.

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza