Pożar w komendzie i ewakuacja ludzi - taki był scenariusz ćwiczeń [foto]


Praktyczne ćwiczenia organizacji i warunków ewakuacji z budynku zostały zorganizowane w ubiegłym tygodniu w myśliborskiej komendzie. 

W czasie działań ewakuowano pracowników, z budynku oraz materiały niebezpieczne. Dokumenty i pojazdy służbowe trafiły do wyznaczonych stref. W działaniach brali udział funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu.

W ubiegłym tygodniu w myśliborskiej komendzie odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek pożaru. W ćwiczeniach wzięli udział funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu. Na teren myśliborskiej komendy przyjechały wezwane przez dyżurnego Policji, jednostki bojowe. 

W związku z powyższym w ramach ćwiczeń została zarządzona ewakuacja pracowników komendy. Podczas ewakuacji w ramach ćwiczeń założeniem było również odnalezienie jednego z pracowników komendy który nie opuścił budynku podczas ewakuacji. 

Strażacy zostali skierowani do odnalezienia osoby oraz zlokalizowania zagrożenia pożarowego. Szybko jednak odnaleźli osobę pokrzywdzoną i zlokalizowali źródło pożaru.

Praktyczne ćwiczenia organizacji i warunków ewakuacji z budynków wynikają z przepisów bezpieczeństwa pożarowego. Dziękujemy strażakom za pomoc w realizacji ćwiczeń.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza