Dożywocie dla gangsterów, którzy dokonali napadu w Osinowie Dolnym i zamordowali dwie osoby


Sąd Okręgowy w Szczecinie wymierzył kary dożywotniego pozbawienia wolności przywódcom zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, którzy trzykrotnie napadli na hurtownię papierosów w Osinowie Dolnym (gmina Cedynia) i zamordowali dwie osoby. 

Przestępcy działali na naszym terenie w latach 2013 - 2015, zajmowali się napadami, handlem narkotykami, a także czerpaniem korzyści z nierządu. Lider grupy - Robert M. wraz z Arturem M. zamordowali byłą konkubinę i jej partnera, zwłoki zakopali w pobliżu w Morynia. 

O finale sprawy informowało Radio Szczecin. 

- Sąd Okręgowy w Szczecinie w składzie tu obecnym po rozpoznaniu sprawy pana Roberta M. łączy wymierzone kary jednostkowe pozbawienia wolności i wymierza mu karę łączną dożywotniego pozbawienia wolności, której warunkowe, przedterminowe zwolnienie nie może nastąpić wcześniej, niż po odbyciu przez niego co najmniej 30 lat orzeczonej kary łącznej pozbawienia wolności - odczytał wyrok sędzia.

O szczegółach sprawy pisaliśmy w kwietniu w artykule Podwójne morderstwo i napady z bronią. Zbliża się finał głośnej sądowej sprawy.Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza