Krzywe chodniki i pędzące przez wieś ciężarówki. Mieszkańcy pytają o normalność?


Chodniki przy drodze powiatowej w miejscowości Strzelczyn (gmina Chojna) nie były remontowane co najmniej od dobrych 30 lat - z wózkiem dziecięcym praktycznie nie da się po niech poruszać - grzmi nasza czytelniczka. 

- Czy możecie anonimowo poruszyć temat chodników w Strzelczynie? Przecież to jakaś parodia, mając mało dziecko nie ma możliwości wyjść normalnie na spacer nie dość ze pseudo- chodniki są pozarastane trawą to jeszcze są krzywe, wąskie i nierówne. Nie tylko osoby z małymi dziećmi mają problem żeby przejść ale wszyscy, może w końcu nasza gmina zainteresowałyby się czymś innym niż sadzeniem kwiatów w Chojnie. Ja wiem że wioski poszły w zapomnienie ale tu też żyją ludzie - napisała do nas mieszkanka Strzelczyna. 

Przez miejscowość przebiega droga powiatowa i to Starostwo Powiatowe w Gryfinie jest odpowiedzialne za stan drogi i infrastruktury. Od wielu lat powiat systematycznie remontuje swoje drogi we współpracy z gminami, które dokładają się do inwestycji. 

Zły stan chodników to nie jedyny problem na który zwraca uwagę nasza czytelniczka. Przez Strzelczyn prowadzi droga w kierunku Bań, często jest wybierana przez kierowców jadących do Pyrzyc czy Stargardu lub chcących wjechać na drogę ekspresową S3. Ruch jest nie mały i nie każdy kierowca porusza się przepisową prędkością. 

- drugim tematem są pędzące przez wioskę ciężarówki, dosłownie tu latają aż się dom trzęsie. Z tego co wiem to w Rurce jest ograniczenie do iluś ton i nie powinny jeździć wcale ale jak widać nikt się do tego nie stosuje, strach dziecko puścić na dwór - dodaje. 
Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza